Spet grem bolj zgodaj v Kižlovko (kjer na vhodu ponovno prekopavajo teren – no včeraj so ga in se je bilo potrebno izogibati čez travnike po levi, danes pa je vstopni kolovoz na samem začetku že spet pogojno prevozen kot blatna brozga, ravno primerna, da LC pokaže, kaj zna…).

Parkiram v senci in izstopim v tropsko vlago in vročino. Na poti po desni na Novi start, kjer ni nobenega vetra. Stoji pa na gričku čez travnik, na Starem startu, mladenič. Pride do mene in se predstavi kot (novopečeni) padalec Vojko, ki si je prišel ogledati to Kižlovko, ki jo jaz vsakodnevno počastim kot svoj rehabilitacijski poligon. Malo pokramljava in mu predstavim letalni režim in lokalne NOTAMe.

Greva na staro lokacijo, kjer pa rahlo enakomerno pihlja gor (sonce je že naredilo nekaj termike). Postavim in se vpnem hrbtno, Vojko pa zraven mene.

Potegnem in po obratu speljem in drži, drži, mirno do kolovoza in še nekaj čez.

Zoranova vsakodnevna terapija (Rook 2 ML) s Stare lokacije

Malo za mano potegne še Vojko in se pripelje do kolovoza.

Potem pride še domači par na sprehodu s svojo lovsko kužico (malo pred njimi se je srna čez travnik diskretno umaknila v nasprotni gozd – ziher je ziher…) in še vsi skupaj pokramljamo. Domačin je mnenja, da bi lahko lokalci tu, na pristanku, počasi že postavili kiosk s hladnimi pijačami 🙂 …

Danes je napovedanega veliko JZ (z lepo jutranjo sondo), ki bo naraščal čez dan. Ker imam najprej primarno terapijo, sem pozen.

Po dolgem času imam spet sekundantko s sabo in družno po vlažni tropski vročini (ura je skoraj poldne in ponoči je deževalo, da kar puhti vlaga po zraku) po desni strani naokoli na Novi start. Rahlo konstantno piha z desne (Z) in se raje prestaviva na Stari start, kjer pa piha konstanto po griču gor.

Še predno si nataknem tangice in vključim 2x FlyMe, je padalo že raztegnjeno. Samo še štrikce poravnam in se hrbtno vpnem in le malo počakam, da se prepričam, da je vetrič konstantno gor, brez nekih čudnih vmesnih vložkov.

Potegnem in padalo kar skoči gor, me celo rahlo prehiti, vendar speljem pred prelomom. Zunaj pa me močno spusti in tik nad tlemi butne gor, vendar imam premalo višine, da bi prišel kaj dosti naprej od koruznega polja.

Zoranova vsakodnevna terapija (Rook 2 ML) s Stare lokacije

Ko poskušam objaviti let, najprej ugotovim, da FM4 tega leta sploh ni začel snemati (včasih se zgodi, da ga noče zaključiti in pokaže error, da sploh ne bi snemal, pa se mi še ni zgodilo..). Na srečo pa je stari, posodobljeni FM lepo posnel in zaključil.

Malo sem razočaran, saj sem, ob tako lepem vetrčku gor, pričakoval dosti daljši let. Ko omenim ponovitev, pa sem deležen le grdega pogleda, kar mi ustreza, saj se vse cedi z mene in me res ne mika še enkrat gor po tej savni.

Danes vse nekam beličasto in celo oblačno proti V, ko se peljem v Kižlovko. Sondaža kaže spodaj drobčkem zobec in veter je ponoči obrnil bolj na V, JV smeri.

Spet grem gor po desni strani mimo lovske opazovalnice. Vse je pokošeno in pospravljeno (razen džunglaste strmine, ki pa me več ne zanima, saj sem palico našel 🙂 ), vendar zgoraj vetrič prihaja od tu in tam, včasih pihne tudi bolj konkretno dol po pobočju. Zato spet na Staro lokacijo.

Postavim više, na položnem delu in se vpnem hrbtno. In kar malo čakam, da spet začutim hlad v vrat (namesto v obraz po pobočju dol). Takoj potegnem, pa gre padalo bolj krmežljavo gor, se obrne še postrani, ampak vseeno ga po obratu zbalansiram in potisnem in speljem. Sprva kar drži, še malo dvigne čez koruzno polje, potem pa v trenutku spusti čisto ohlapno, da samo na mestu stopim na tla tik pred kolovozom.

Zoranova vsakodnevna terapija (Rook 2 ML) s Stare lokacije

Kakšna razlika od zadnjih dveh dnevov…

Zgodaj zjutraj (okoli 3h) je še deževalo, tako da stopim iz LCja na kolovozu (še pred koruznim poljem) v tropsko vlažno vročino (le da džungle v glavnem ni več). Po dolgem času grem pred koruznim poljem po levi gor in se izognem preostanku džungle po pokošenem kolovozu.

Ustavim se kar na Stari lokaciji, saj piha enakomerno rahlo gor, na Novi pa so še snopi pokošene (in premočene) trave. Vse teče z mene, kot da sem bil pod tušem, ko postavim malo višje, se hrbtno vpnem in kar potegnem.

Po obratu me takoj vzame in visoko, visoko drži, pred kolovozom spusti, vendar sesujem padalo na tla šele tik pred potočkom v senčki (kot včeraj).

Zoranova vsakodnevna terapija (Rook 2 ML) s Stare lokacije

Ko zbašem robo v LCja pa še enkrat v iskanje izgubljene palice…. In jo najdem … tik pred koncem še zadnjega preostanka džungle pod strmino prečnega kolovoza (ampak nisem več verjel…)

Danes sem za odtenek bolj zgoden, ob ne preveč dobri sondaži in dosti manj JZ vetra, kot včeraj.

Travniki na dnu doline so popolnoma pospravljeni sena in kot golf igrišče.In je res še malo več svežine, ko hodim gor po desni na Novo lokacijo, ki je od včeraj pokošena (vendar se snopi še niso predelali v seno) in je štart ustrezno zabasan.

Zato grem naprej na Staro lokacijo, kjer pa rahlo, vendar enakomerno, piha po griču gor. Postavim malo višje, se hrbtno vpnem in takoj potegnem. Padalo gre po šolsko gor, po obratu me vzame po treh korakih in lepo drži, drži,… po maslu čez koruzno polje in prvi spodnji travnik in še čez kolovoz na drugega.

Zoranova vsakodnevna terapija (Rook 2 ML) s Stare lokacije

Nabiram že v senčki gozda nasprotnega pobočja, skoraj pri potočku, kar se redko zgodi (ali na današnji idealen let mogoče vplivata tudi danes že povsem pospravljena spodnja travnika?).