Poje že zgodaj začne lobirati za Zavrh ob 12.30, kar mi je prezgodaj, saj šele zaključujem z zemeljskimi obveznostmi, pa še bolj me mika Planinska Grmada. Emil navija za tja ob 13h in tudi Poje in Erzo se ob 12.35 z Vrhnike usmerita tja. Udeležbo pri Balah potrdi še Štusejev Dušan. Mega sam, že pred vsemi, po ubijalski vročini pešači gor od Bal saj si želi en vroč H&F.

Sam se dobim z Deluxom na Vrhniki ob 13.30 in se z LCjem zapeljeva do Bal, kjer naju pričaka Štusejev Luka in odhajajoči Mega.

Megov let

Z Deluxom se preloživa k Luku in gor, ravno ko starta Poje. Tik pred našim prihodom na start je odletel še Dušan. Vetra skoraj nič, Emil v pripravljenosti, Erzo poležava. Začne rahlo pihati in odletita Emil in Erzo, mi pa se pripravljamo, medtem ko Dušan že spodaj pospravlja.

Dušanov let

Ujamem primerno sapico in lepo odletim – pa obvisim na gurtnah, saj se mi elastika za kokon ob startu sname in do skorajšnjega konca samo neuspešno motovilim, ne da bi se uspel spraviti v sedež (kasneje mi Delux pove odličen nasvet, kako premagati težišče v sedežu, ko visiš takole na jajcih pod padalom, da se na koncu uspeš spraviti v kokon brez pripomočkov…).

Zoranov let

Malo za mano po lepem lokalnem jadranju pristane Emil.

Emilov let

Z Dušanom kmalu odideta po Erza (da bodo potem šli na vrh rešiti Lukov in Emilov avto), medtem ko si sam v sedež montiram elastiko za bodočnost…

Erzov let

Poje je odletel še malo mimo Logatca.

Jožetov let

Luka vrti visoko nad startom, sam pa se odpeljem na Unec, saj je Delux visok odletel v tisto smer in smatram, da bo pristal nekje tam.

Pa ne pristane, saj se v dviganjih vrne nazaj nad Planinsko polje in kar še nabira. Slišiva se po telefonu o njegovih namerah, pa zvem le to, da še ne misli na tla, kje bo to, pa še sploh ni jasno, saj vedno lepše dviguje…

Pokliče Erzo, kje da sem, saj sta z Emilom ponovno na startu in bosta najbrž šla še enkrat v zrak (če pa ne, bo sporočil in bo potem on rešil Deluxa). Čakam na Uncu in ker ni nobenega glasu od Erza, Delux pa se je odpeljal z lepo višino proti Postojni, odpeljem hitro za njim na AC, saj imam info, da bodo ob 17h zaprli postojnske izvoze in dovoze na AC za naslednje 3 tedne!…

Med vožnjo me pokliče Luka, da je na tleh in če je treba kaj usklajevati logistiko.

Lukov let

Luka Štusej : En krog po Planinskem polju, potem pa dol, ko se je zapiral… [22.6.2026 16:49]

Malo pred 17h se brez problema izvozim v Postojno in nadaljujem proti Pivki in še malo naprej do Deluxovega pristanka.

Borisov let

Sky Rider : …je bilo dovolj. [22.6.2026 16:38]

Nazaj grede je ura že krepko čez 17h, ampak uvoz na AC je (še) neoviran.

Medtem je Erzo še drugič odletel, kako pa bosta z Emilom rešila logistiko, vesta le ona sama…

Erzov 2.let

Vse dopoldne tuhtam(o) kam bi šli (sicer V, SV tendence, ampak termika pa obrača življenje in veter po svoje … in povsod je le malo vetra, vročine pa veliko…). Tako na koncu ogotovimo, da je najbolj varno kam dovolj blizu … in dol se vreči (če pa bo še kaj za odjadrati, pa toliko boljše).

In razpišem(o) Ulovko za ob 13.30 v Podčelu. Kar nekaj avtov me pričaka: k Elmiru in familiji prisedeta Poje in Roberto, Mojca pa k meni, da malo naprej naloživa še Krnca.

Še Delux in Erzo ter ostali se opremljajo gor na parkingu ob cesti, ko mi z LCjem po kolovozu (ki je res že v obupnem stanju) gor do antene.

Na startu je trava visoka do pasu in najprej si moramo malo odpočiti na zatohlo-soparni vročini. Piha lepo gor po startu, zato kmalu razvlečemo padala po travnati goščavi. Prvi v luft Elmir, pa Poje in že jaz, ostali pa za nami.

Desno ob pobočju sprva kar dviguje in ker vidim Pojeta na desni skoraj že nad grebenom/razglednim stolpom, tiščim še sam kar naprej nizek desno okoli vogala, pa me tako ustavlja da na platojčku na serpentini ceste že skoraj tacam po drevju in med krošnjami gledam vhod v Ferranovo Bužo (😜🤪).

Tudi nazaj nimam več možnosti… in le nekako … gre … naokoli… Potem spet termika butne…

Poje drajsa sem in tja nad stolpom, jaz pa samo naprej ob pobočju kotla do naslednjega vogala, kjer spet butne gor. Obračati si ne upam (saj generalno curim) in samo rinem (počasi) ven iz kotla. Sprva sem še usmerjen proti pristanku v Podčelu, pa me tako bremza in spušča (ob občasnih butanjih gor), da me je strah, da še čez 300kV daljnovode ne pridem. In se raje usmerim na prostrane travnike ob Tankovski.

Zoranov let

Erzo je pristal bliže svoji hiši in me že vabi na … hladno vodo.

Erzov let

Odšvedram tja, da počakava na razplet.

Mojca, Elmir, Roberto in Krnc pristanejo v Podlipski.

Mojčin let

Elmirov let

Robertov let

Robert Blatnik : Zoran je rekel, da Ulovko zanemarjamo. No, jaz sem jo danes sele spoznal. [21.6.2026 15:32]

Poje in Delux pa po obilici jadranja in tudi pobiranja pristaneta ob avtih v Podčelu.

Jožetov let

Borisov let

Sky Rider : Nizko pobiranje v levo, v tangicah kratkih hlacah rokavih na vrocinskem valu+ vrtenje s pticem v blizini Kurena. [21.6.2026 15:45]

Poje kmalu pride do naju. Mojca malo kasneje dostavi še Deluxa (da nas Poje vse zapelje gor), pa se zaključno druženje v Erzovi hiši ob hladni vodi zavleče toliko časa, da Pojetu zmanjka časa in nas mora kar Mojca sama dostaviti gor (in si zapraši na frišno opran avto).

Potem pa še jaz hike do LCja na start…

Erzo že navsezgodaj kliče za čimbolj zgodnjo Slivnico, saj se baje mudi (najbrž zato, ker ga v ozadju priganjajo sicer redki obiskovalci Slivnice – danes je sobota…). Skliče zbor za 11h na Vrhniki, pa na srečo Mojca odgovori s kontro ob 12.30, kar potrdim (meni se preveč zgodaj vedno zdi še bolj razgonjeno in neformirano, za danes pa ni napovedanih neviht v tem koncu; sicer pa stabilen JZ + termika).

Meta je zraven, ko se ob 12.30 odpeljemo z Vrhnike do Unca, kjer naložimo še Gabora (ki je ravno končal šiht). Direkt gor na prazen start nad katerim z Enzom jadra Redstar, ostali so že bogve kje. Piha v presledkih gor po startu, včasih malo pomeša.

Takoj postavimo (hvala Meta) in v luft Zoran, Mojca in Gabor. Nad Slivnico nobene baze, bolj naokoli pa so že kakšni nakuhani kumulusi. Najprej bluzim okoli koče, zacurim pod start, potem dobim razrukano dviganje do 1500 nad vrh. Padem ven in spet bluzim vedno nižji, zrinem proti Z robu, kjer končno dobim naslednji steber. Vsa nizka se mi spodaj pridruži Mojca. Gabor vrti okoli starta in koče.

Ujamem spet močno dviganje do 1600, ko padem ven in se kar zapeljem nazaj proti Špički v upanju, da tam dobim (standardno) dviganje. Pa gre dol tudi z -4 (Naviter mi kaže J !?), na pobočjih pred Špičko pa ne dobim nič in žalostno scurim na travnike pri Begnjah.

Zoranov let

Še predno pospravim, je Meta že pri meni. Tudi Gabor je na koncu pobral skoraj do 1600 in se zapeljal za mano, pa po videnem pravočasno obrnil v podobni curaži, kot jaz in se uspel prebiti nazaj nad Cerknico… in do letališča.

Gaborov let

Mojca se je tam, ko sva se skupaj reševala, pobrala nekaj čez 1400, pa naju z Gaborom na srečo ni posnemala, ampak se je s te višine zapeljala na Grahovo, popravila na Bloški polici, nadaljevala na Bloke in še 2x pobrala čez 1700, da je priletela čez Sodražico skoraj do Žlebiča.

Mojčin let

Andrej Erznožnik : Bravo [20.6.2026 15:46]

Meta naju z Gaborom dostavi do njegovega avta na Uncu. Midva proti Vrhniki, Meta pa po Mojco in naprej še po Erza in mogoče še koga…

Erzov let

Komentar leta:Komej 1x 50 [20.6.2026 15:46] Jože Poje : Zanemarjaš Trubarjevo domačijo. [20.6.2026 16:21]

Mitjev let

Komentar leta: Moj najljubši let s slivnice do sedaj. [20.6.2026 15:47] Andrej Erznožnik : To se 50 ni  [20.6.2026 17:05] Zoran Gaborovič : Mogoče ni, je pa pred tabo 😜🤪 [20.6.2026 17:13]

Seveda, kam drugam kot spet na Slivnico (vročinski val se stopnjuje, ploh/neviht danes manj…).

Ob 12.30 z Vrhnike do Cerknice: Mojca in Poje z Erzom, Delux in jaz pa s Potrebuješevim Andrejem. Ker se Mega, kljub obetom, ni uspel priključiti akciji, se potniki iz Drvarnice stlačijo k nam v Potrebuješev transporter in … gor.

Na startu malo vetra, občasno tudi lepo po pobočju gor (termika). Baze se nakuhavajo naokoli (pa ne preveč strašljivo), nad Slivnico (še) nič. V luft Delux in Poje, potem zelo atraktivno jaz (sem imel navito desno komando okoli roke in sem že mislil, da se bom zataknil za grm ob postaji…), pa Erzo, Mojca in Andrej.

Poje in Delux že navijata v višave, ko jaz vse manj optimistično bluzim okoli staj, pa pod startom, pa rinem vse do Cerknice, kjer nizek le dobim na Z robu neko dviganje, da pridem nazaj nad višino koče in se končno malo sprostim v dviganju nekaj čez 2000. Andrej se nizek matra ob pobočju pod startom in kočo, dokler se po cca 1/2h ne preda…

Andrejev let

Rus Mojca : Hvala za vožnjo 🤗 [19.6.2026 17:45]

Tudi Erzo in Mojca sta mi že zdavnaj izginila v višavah, ko z 2000+ zapeljem za Slivnico v smeri Borovnice (v resnici sem padel ven iz vedno močnejšega dviganja pod bazo). Sprva me kar drži in občasno tudi piskne, potem pa se mi vdre za Špičko z -3,7… Vidim Mojco vso nizko nad Kožljekom in jo že odpišem, ko sem kmalu tudi sam tako nizek, da obrnem nazaj in komaj zrinem nad Begunje. Tu najdem dviganje do 1800 in sem že domišljav, pa spet padem ven in zacurim le 150m nad pristajalne travnike pri Begunjah.

Še enkrat mi začne rahlo piskati in se spajsam nad Špičko do 1600, da se upam odpeljati naprej v borovniško kotlino. Nizek grem sprva po levi strani proti Pokojišču, pa samo curim, zato grem čez dolino pod Prižnico (sedaj mi kaže Z), kjer dobim dviganje, ki je s pridobljeno višino vedno lepše. Ko z 800 naberem čez 1200 razmišljam, da bi zapeljal čez na Rakitno (saj Milanče tam uraduje…), pa se odločim, da bom kar nadaljeval na Planinco in poskušal priti čim bližje LCju. Planinca mi ne da nič uporabnega, tako da pristanem na uradnem pri Škorpijonu.

Zoranov let

Mojca kljub potencialni odpisanosti ni bila odpisana, ampak je uspela priti čez gmajne na to stran do Dražice in je že na Vrhniki z Deluxom.

Mojčin let

Borisov let

Komentar leta: Mušica v očalih, rešil sem jo na 2000+ vzhodno od Slivnice. [19.6.2026 15:47] Andrej Erznožnik : A zato si pa najpreje v napačno stran letel?? [19.6.2026 15:56]

Še predno začnem zares pospravljati, je že pri meni Meta, ki se mi pridruži pri pospravljanju. In se lahko kmalu zapeljeva do CHja, kjer se pridruživa Mojci, Nikolini in Deluxu na zaključnem druženju ob ogromnih količinah raznočokoladnih kroglic Ferrero.

Poje je po ovinku pripeljal do doma.

Jožetov let

Andrej Erznožnik : A je blo bajlo mlajko? [19.6.2026 18:12] Jože Poje : Je blu jako bajlu, kot snajg. [19.6.2026 18:20]

Erzo pa standardno končal v Vel.Laščah…

Erzov let

Uroš Novak : Kaj pa imaš v V.Laščah? [19.6.2026 17:15]

Poje da spet idejo za Slivnico – danes ob 12.30 (dopoldne je več JV tendence, pozno popoldan PP napoveduje močno nevihto tam okoli 17h). Vročina je že od jutra grozna in sploh ne razmišljam kaj dosti o alernativah.

Ob uri se na Vrhniki v LCja naložijo še Mojca, Poje in Erzo … in do Petrola v Ceknici, kjer se še z Emilom prestavimo v Štusov kombi .

Čeprav že nakuhava naokoli, tu na startu še ne zgleda preveč strašno, zato začnemo (skoraj) takoj postavljati (Erzo in Poje seveda takoj… da ne bo prepozno…). Počasneje se pripravljamo ostali, saj je veter tudi 0 in celo rahlo od zadaj, vendar vsake toliko pihne tudi gor po startu. V luft Erzo in takoj za njim še Poje (in takoj začneta pobirati v višave).

Nekaj kasneje potegne še Emil, ki pa se odpelje bolj ven in tam najde dviganja, ob tem, da se nebo vedno bolj pokriva. Jaz moram kar malo čakati, da spet pihne uporabno gor. Potegnem iz prve, pa me po obratu kar noče vzeti (da se ja ne bom spotaknil na teh skalah med travo…), dokler končno nisem v zraku.

Najprej me lepo dvigne, pa ne izkoristim, ker imam opravka z gasom, ki se je nekje zataknil v kokonu. Ko sem po nekaj trenutkih potem spet zbran, ne najdem več dviganja in samo še tonem. Hitro sem pod grebenom in ker mi kaže JZ, rinem že popolni temini naprej ob grebenu proti Cerknici. Čeprav tonem počasi in mi občasno celo doda kakšen meter, sem generalno vedno nižje in potem še nad Peščenkom nekajkrat zavrtim, da se na koncu odpeljem na pristanek.

Zoranov let

Med pospravljanjem vidim da Mojca in Dušan še kar nekaj časa čakata na startu, preden odletita (je takrat pihalo dol po startu…). Nebo se je malo spucalo, sonce tu spodaj na travniku prbija spet kot noro (čeprav je temno nakuhano naokoli) in oba hitro pobirata.

Ko sem v LCju na Petrolu, vidim, da je Erzo spet v svoji vsakodnevni špuri proti Vel.Laščam, Poje proti Krimu (in ima dovolj višine do doma), Mojca in Dušan pa že čez Špičko proti borovniški kotlini na varnih višinah.

Zato speljem proti Vrhniki, saj Emil pa ima itak avto spodaj. Ko sem že proti Uncu, pokliče s pristanka Emil, da bi šel mogoče še enkrat gor…

Emilov let

Dušan je pristal doma, Mojca pa pri Dražici (baje, da nobenemu od njiju ni bilo preveč prijetno, saj je tudi od Špičke naprej povsod letelo gor).

Dušanov let

Dušan Štusej : Triatlon-1ura letenja Slivnica-Rakitna(domov),1ura kolesarjenja Rakitna- Cerknica(18 km),1ura vzpon na Slivnico po avto.Pred vrhom pa še gratis tuširanje(močna ploha) in dan je izpolnjen. [18.6.2026 18:15] Janez Kocjan – JanKo. : to je biu pa res TRI-atlon! 💪 BRAVO! [18.6.2026 22:09] Milan Velkavrh : Dons bos pa spal k ubit😄. [18.6.2026 22:10] Andrej Erznožnik : Res lep sportni dan [19.6.2026 10:33]

Mojčin let

Grem po njo in jo dostavim na Vrhniko in nadaljujem v gnečo in zastoje proti LJU. Mojca je pomagala Pojetu do avta.

Jožetov let

Erzo pa se je rešil sam, kot že velikokrat.

Erzov let