260624 Planinska Grmada P4465 14:14:59

Copy paste dan od včeraj: še malo bolj vroče in malo manj karfijol, pa še vedno visoko S, spodaj pa SV, V tendence + termika, saj je generalnega vetra spodaj res malo.

Navijam za Grmado. Mega potrdi in Emil (ki nadaljuje košnjo na Slivnici) tudi vidi to kot alternativo (zaenkrat) neuporabni Slivnici. Drugih potrditev sprva ni, potem potrdi Erzo, ko že odhajam predčasno iz LJU, pa še Delux bo prišel ob 13h k Balam.

Zastoj od LJU do Vrhnike in naprej (nesreča pred Logatcem, predvidena 1h zakasnitve…), tako da bi zamudil vse dogovore, če ne bi delal obvoze po odstavnem pasu (kjerkoli je to bilo mogoče), saj vendar grem desno ven na Vrhniko…

Erzo me naloži v Ropotarnico in gasa po AC naprej, saj se AC v tem trenutku čudežno sprosti od Vrhnike naprej (stara cesta pa tudi stoji do Logatca). Tudi Erzo občasno slalomira in prideva … 13.02 do Bal !?

Vsi se zložimo k Megu in gor. Ob prihodu na start lepo piha, ko začnemo postavljati crkuje (0,5-1,5/3-4). Erzo po nekaj poskusih in Delux ujameta startni trenutek, ostali trije nadaljujemo s čakanjem. Predhodnika zacurita in daleč zunaj nad poljem najdeta neko šibko dviganje in vztrajata…

Končno dobim tudi jaz svoj trenutek in speljem, Emil kmalu za mano, Mega pa mora še nekaj časa čakati na uporaben pihljaj. Erzo je svojega jokerja ponucal in pristal.

Erzov let

Sam na levo ob pobočju sprva držim višino, celo občasno mi popiska, ko pa pripeljem po nekaj drajsanja sem in tja spet pod start, se mi tu vdre z -3,5 in po tistem samo še curim do krutega konca.

Zoranov let

Emil tudi že pospravlja, ko grem mimo njega v senco na drugi strani ceste.

Emilov let

Vročina in zapleteni štrikci v visoki travi k pospravljanju ne pomagajo in ko sem končno pri Balah, je tam le še Deluxov Elektrik !?? Mega pokliče z Unca za prevoz, blizu pa je pristal tudi Delux, ki se je uspešno izmotal iz začetnih nižin.

Megov let

Borisov let

Sky Rider : 4.dan serije cvetača [24.6.2026 15:03]

Erzo in Emil sta med mojim pospravljanjem pritajeno izginila na oglede starta Kalič-Jelen. Res pa bi se o tem lahko informiral na Telegramu, ne pa da se delam nekaj začudenega 🤪😜…

Andrej Erznožnik (16:03): Z emilom greva gledat jelen. Tu vas je zadost

Ker Mega še pospravlja, grem najprej naprej po Deluxa. V povratku pobereva Mega in gor na Grmado po njegov avto.

Potem pa me Delux po stari cesti odpelje na Vrhniko, saj sta Erzo in Emil (po zgolj ogledu Kaliča) morala pod nujno še nekam… npr.na Ulovko, kjer sta se jima pridružila še Mojca in Potrebuješev Andrej.

Erzov 2.let

Emilov 2.let

Mojčin let

Leave a Reply