Erzo že včeraj sklicuje za današnji Javornik. Ker pa je še en copy/paste dan, me v tej vročini res ne mika daleč. S Pojetom se sprva dogovarjava za Grmado, pa že Urban po Telegramu začne lobirati za Zavrh. Ker ne verjamem, da bo, sprva oklevam, pa potrditve začnejo kar kapljati: Mojca (12.30 Škorpijon), pa Jože (ziher je ziher), Hribernikov Martin … in potrdim še sam. Potem pa potrdijo še Grebenčev Luka, Gabor, z zakasnitvijo pride Delux z Nikolino.
Ko se zberemo pri Škorpijonu je tukaj tudi še Škoberne z Urbanom in gremo z dvemi avti gor (Gabor in Poje). V morilski vročini hodimo po pretoplem vetru na start (na katerega prikrevsljam komaj živ), kjer pa pihlja prijetno hladen veter v senčki desno.
Generalno pa veter narašča in je kar sunkovit saj termika šele začenja nabijati (13h). Počasi začnemo postavljati, mlajši udeleženci (po stažu) taktično čakajo v senci v ozadju, kaj bomo naredili starejši.
Prvi med sunki odleti Poje, pa Urban in ju pred startom kar liftne v višave. Potem jaz čakam kar nekaj rafalov sunkov, da se končno odločim in lepo odletim.
Zapeljem bolj ven in me kar dviguje, in na levo nad Trebelnik, kjer sem kmalu na 1200 (v bistvu presenetljivo dokaj umirjeno pobiranje – se termika še ni razvila ?!). Višje ne znam, zato preklopim v klasiko po grebenu do Javorča. Tu vidim čisto nizkega (prej v višavah nad Trebelnikom) Pojeta, ki počasi nabira zunaj nad Barjem. Sam dosti višji obrnem nad Javorčem in v povratku že hitro začnem pobirati v kotlu nad Bistro. Spet sem nad grebenom, nad Dolom spet močno dviganje do 1000 v zanosu do Trebelnika in nad njim vedno lepše dviganje – do 1500. Nekaj časa vrtiva blizu s Pojetom, pa se on pusti zanesti nižji bolj nazaj nad planoto.
Sam odpeljem spet naprej nad Trebelnik in se mi pridruži v stebru še Urban, ki pa me hitro nadleti. Ker sam spet višje ne najdem, za nazaj proti Logatcu/Planinskemu polju pa si s 1500 ne upam, spet nastavim špuro po grebenu do Javorča drugič. Ostali naši so včasih v višavah, včasih nizki in tudi jadrajo sem in tja (Pojeta in Urbana zgubim).
Obrnem na Javorču drugič in sedaj kar nižji (z vmesnimi dviganji) nad Dol in pod Trebelnik, kjer v zelo razgonjenem z Mojco dvigneva nad greben (imam občutek, kot da v kotlu desno proti startu piha V, na strani proti Dolu pa S in tukaj se tole srečuje in meša in premetava).
Ura je napolnjena, zaradi logistike se mi zdi, da je bolje, da ostanem v Borovnici, zato se (v želji za nekaj dodatnih km) odločim, da s 1000 m višine zapeljem v smeri Prižnice, če bo v to smer mogoče še kaj. Pa zapeljem v takšno razmetavanje, da hitro stisnem rep med noge in se po sredini doline (še vedno v razmetavanju) odpeljem proti pristanku. Povsod so sunki in gre gor (in tudi močno dol), približno se umiri šele daleč nad Barjem. Začnem zbijati in se v živahnem zapeljem na pristanek.


Zoranov let
Tomaž je že pospravil, drugih ni ker so še v zraku ali bogve kje…
Gabor javi, da je pristal blizu doma, proti Podlipski pa leti Mojca in Tomaž ju gre iskati.

Gaborov let

Mojčin let
Andrej Erznožnik : Bravo [25.6.2026 16:08]
Ko pospravim se grem hladiti v klimo LCja, kjer se mi pridruži na obisku Uki (ki je itak še na bolniški…). Zraven naju pospravlja Hribernikov Martin, nekaj kasneje pa pristane še Grebenčev Luka, ki je ves vesel nepričakovanega letenja (je namreč prvič na Zavrhu). Ampak to nepričakovano današnje jadranje je presenečenje tudi za vse ostale… Nobenemu namreč ni jasno, kaj je danes drugače, da smo tako jadrali, ko smo pa prejšnje dneve v prav takih pogojih samo curili v poden…

Lukov let
Ko pride Tomaž nazaj z Mojco in Gabrom, ju samo skipa in se odpelje po Urbana na Primorsko !

Urbanov let
Martin nas zapelje gor po avta, medtem ko Poje še vedno jadra po Krasu !!
Dušan je v zadnji etapi jadranja nabral do 1800 in se odpeljal v Logatec.

Dušanov let
Mojca se odpelje domov, midva z Ukijem pa dostaviva Pojetu avto na Vrhniko in se vrneva nazaj v Borovnico, kjer se posloviva.
Poje pa končno pristane – praktično v Posočju…

Jožetov let
Jože Poje : Za dan državnosti sem preletel dobršen del Slovenije. 4 km sem pa za drugič prihranil 😀. [25.6.2026 18:13] Andrej Erznožnik : Nemogoć si, ali ti je mama kdaj to povedala? [25.6.2026 19:23] Urban Jernejčič : Bravo Jože! [25.6.2026 19:31]
Pristane pa Poje dokaj blizu Deluxa, ki ni utegnil priti pravočasno na Zavrh z Ulovke (kot je obljubljal), saj mu je Ulovka z glanc novim padalom dala kar dosti dela…

Borisov let (z Ulovke)
Komentar leta: Šatl bani, zdej pa kopanje v Soči. [25.6.2026 16:51] Nikolina Plese : Oujeee. Sem imela občutek, da boš šel v p.m. Hvala za lep izlet po Sloveniji. Vse najboljše! SLO [25.6.2026 17:05] Igor : Shortcut-i ne štejejo. Zgubljaškilometrepress 😉🤣 [25.6.2026 18:43] Urban Jernejčič : Wow! [25.6.2026 19:32]
