Erzo že navsezgodaj kliče za čimbolj zgodnjo Slivnico, saj se baje mudi (najbrž zato, ker ga v ozadju priganjajo sicer redki obiskovalci Slivnice – danes je sobota…). Skliče zbor za 11h na Vrhniki, pa na srečo Mojca odgovori s kontro ob 12.30, kar potrdim (meni se preveč zgodaj vedno zdi še bolj razgonjeno in neformirano, za danes pa ni napovedanih neviht v tem koncu; sicer pa stabilen JZ + termika).

Meta je zraven, ko se ob 12.30 odpeljemo z Vrhnike do Unca, kjer naložimo še Gabora (ki je ravno končal šiht). Direkt gor na prazen start nad katerim z Enzom jadra Redstar, ostali so že bogve kje. Piha v presledkih gor po startu, včasih malo pomeša.

Takoj postavimo (hvala Meta) in v luft Zoran, Mojca in Gabor. Nad Slivnico nobene baze, bolj naokoli pa so že kakšni nakuhani kumulusi. Najprej bluzim okoli koče, zacurim pod start, potem dobim razrukano dviganje do 1500 nad vrh. Padem ven in spet bluzim vedno nižji, zrinem proti Z robu, kjer končno dobim naslednji steber. Vsa nizka se mi spodaj pridruži Mojca. Gabor vrti okoli starta in koče.

Ujamem spet močno dviganje do 1600, ko padem ven in se kar zapeljem nazaj proti Špički v upanju, da tam dobim (standardno) dviganje. Pa gre dol tudi z -4 (Naviter mi kaže J !?), na pobočjih pred Špičko pa ne dobim nič in žalostno scurim na travnike pri Begnjah.

Zoranov let

Še predno pospravim, je Meta že pri meni. Tudi Gabor je na koncu pobral skoraj do 1600 in se zapeljal za mano, pa po videnem pravočasno obrnil v podobni curaži, kot jaz in se uspel prebiti nazaj nad Cerknico… in do letališča.

Gaborov let

Mojca se je tam, ko sva se skupaj reševala, pobrala nekaj čez 1400, pa naju z Gaborom na srečo ni posnemala, ampak se je s te višine zapeljala na Grahovo, popravila na Bloški polici, nadaljevala na Bloke in še 2x pobrala čez 1700, da je priletela čez Sodražico skoraj do Žlebiča.

Mojčin let

Andrej Erznožnik : Bravo [20.6.2026 15:46]

Meta naju z Gaborom dostavi do njegovega avta na Uncu. Midva proti Vrhniki, Meta pa po Mojco in naprej še po Erza in mogoče še koga…

Erzov let

Komentar leta:Komej 1x 50 [20.6.2026 15:46] Jože Poje : Zanemarjaš Trubarjevo domačijo. [20.6.2026 16:21]

Mitjev let

Komentar leta: Moj najljubši let s slivnice do sedaj. [20.6.2026 15:47] Andrej Erznožnik : To se 50 ni  [20.6.2026 17:05] Zoran Gaborovič : Mogoče ni, je pa pred tabo 😜🤪 [20.6.2026 17:13]

Seveda, kam drugam kot spet na Slivnico (vročinski val se stopnjuje, ploh/neviht danes manj…).

Ob 12.30 z Vrhnike do Cerknice: Mojca in Poje z Erzom, Delux in jaz pa s Potrebuješevim Andrejem. Ker se Mega, kljub obetom, ni uspel priključiti akciji, se potniki iz Drvarnice stlačijo k nam v Potrebuješev transporter in … gor.

Na startu malo vetra, občasno tudi lepo po pobočju gor (termika). Baze se nakuhavajo naokoli (pa ne preveč strašljivo), nad Slivnico (še) nič. V luft Delux in Poje, potem zelo atraktivno jaz (sem imel navito desno komando okoli roke in sem že mislil, da se bom zataknil za grm ob postaji…), pa Erzo, Mojca in Andrej.

Poje in Delux že navijata v višave, ko jaz vse manj optimistično bluzim okoli staj, pa pod startom, pa rinem vse do Cerknice, kjer nizek le dobim na Z robu neko dviganje, da pridem nazaj nad višino koče in se končno malo sprostim v dviganju nekaj čez 2000. Andrej se nizek matra ob pobočju pod startom in kočo, dokler se po cca 1/2h ne preda…

Andrejev let

Rus Mojca : Hvala za vožnjo 🤗 [19.6.2026 17:45]

Tudi Erzo in Mojca sta mi že zdavnaj izginila v višavah, ko z 2000+ zapeljem za Slivnico v smeri Borovnice (v resnici sem padel ven iz vedno močnejšega dviganja pod bazo). Sprva me kar drži in občasno tudi piskne, potem pa se mi vdre za Špičko z -3,7… Vidim Mojco vso nizko nad Kožljekom in jo že odpišem, ko sem kmalu tudi sam tako nizek, da obrnem nazaj in komaj zrinem nad Begunje. Tu najdem dviganje do 1800 in sem že domišljav, pa spet padem ven in zacurim le 150m nad pristajalne travnike pri Begunjah.

Še enkrat mi začne rahlo piskati in se spajsam nad Špičko do 1600, da se upam odpeljati naprej v borovniško kotlino. Nizek grem sprva po levi strani proti Pokojišču, pa samo curim, zato grem čez dolino pod Prižnico (sedaj mi kaže Z), kjer dobim dviganje, ki je s pridobljeno višino vedno lepše. Ko z 800 naberem čez 1200 razmišljam, da bi zapeljal čez na Rakitno (saj Milanče tam uraduje…), pa se odločim, da bom kar nadaljeval na Planinco in poskušal priti čim bližje LCju. Planinca mi ne da nič uporabnega, tako da pristanem na uradnem pri Škorpijonu.

Zoranov let

Mojca kljub potencialni odpisanosti ni bila odpisana, ampak je uspela priti čez gmajne na to stran do Dražice in je že na Vrhniki z Deluxom.

Mojčin let

Borisov let

Komentar leta: Mušica v očalih, rešil sem jo na 2000+ vzhodno od Slivnice. [19.6.2026 15:47] Andrej Erznožnik : A zato si pa najpreje v napačno stran letel?? [19.6.2026 15:56]

Še predno začnem zares pospravljati, je že pri meni Meta, ki se mi pridruži pri pospravljanju. In se lahko kmalu zapeljeva do CHja, kjer se pridruživa Mojci, Nikolini in Deluxu na zaključnem druženju ob ogromnih količinah raznočokoladnih kroglic Ferrero.

Poje je po ovinku pripeljal do doma.

Jožetov let

Andrej Erznožnik : A je blo bajlo mlajko? [19.6.2026 18:12] Jože Poje : Je blu jako bajlu, kot snajg. [19.6.2026 18:20]

Erzo pa standardno končal v Vel.Laščah…

Erzov let

Uroš Novak : Kaj pa imaš v V.Laščah? [19.6.2026 17:15]

Poje da spet idejo za Slivnico – danes ob 12.30 (dopoldne je več JV tendence, pozno popoldan PP napoveduje močno nevihto tam okoli 17h). Vročina je že od jutra grozna in sploh ne razmišljam kaj dosti o alernativah.

Ob uri se na Vrhniki v LCja naložijo še Mojca, Poje in Erzo … in do Petrola v Ceknici, kjer se še z Emilom prestavimo v Štusov kombi .

Čeprav že nakuhava naokoli, tu na startu še ne zgleda preveč strašno, zato začnemo (skoraj) takoj postavljati (Erzo in Poje seveda takoj… da ne bo prepozno…). Počasneje se pripravljamo ostali, saj je veter tudi 0 in celo rahlo od zadaj, vendar vsake toliko pihne tudi gor po startu. V luft Erzo in takoj za njim še Poje (in takoj začneta pobirati v višave).

Nekaj kasneje potegne še Emil, ki pa se odpelje bolj ven in tam najde dviganja, ob tem, da se nebo vedno bolj pokriva. Jaz moram kar malo čakati, da spet pihne uporabno gor. Potegnem iz prve, pa me po obratu kar noče vzeti (da se ja ne bom spotaknil na teh skalah med travo…), dokler končno nisem v zraku.

Najprej me lepo dvigne, pa ne izkoristim, ker imam opravka z gasom, ki se je nekje zataknil v kokonu. Ko sem po nekaj trenutkih potem spet zbran, ne najdem več dviganja in samo še tonem. Hitro sem pod grebenom in ker mi kaže JZ, rinem že popolni temini naprej ob grebenu proti Cerknici. Čeprav tonem počasi in mi občasno celo doda kakšen meter, sem generalno vedno nižje in potem še nad Peščenkom nekajkrat zavrtim, da se na koncu odpeljem na pristanek.

Zoranov let

Med pospravljanjem vidim da Mojca in Dušan še kar nekaj časa čakata na startu, preden odletita (je takrat pihalo dol po startu…). Nebo se je malo spucalo, sonce tu spodaj na travniku prbija spet kot noro (čeprav je temno nakuhano naokoli) in oba hitro pobirata.

Ko sem v LCju na Petrolu, vidim, da je Erzo spet v svoji vsakodnevni špuri proti Vel.Laščam, Poje proti Krimu (in ima dovolj višine do doma), Mojca in Dušan pa že čez Špičko proti borovniški kotlini na varnih višinah.

Zato speljem proti Vrhniki, saj Emil pa ima itak avto spodaj. Ko sem že proti Uncu, pokliče s pristanka Emil, da bi šel mogoče še enkrat gor…

Emilov let

Dušan je pristal doma, Mojca pa pri Dražici (baje, da nobenemu od njiju ni bilo preveč prijetno, saj je tudi od Špičke naprej povsod letelo gor).

Dušanov let

Dušan Štusej : Triatlon-1ura letenja Slivnica-Rakitna(domov),1ura kolesarjenja Rakitna- Cerknica(18 km),1ura vzpon na Slivnico po avto.Pred vrhom pa še gratis tuširanje(močna ploha) in dan je izpolnjen. [18.6.2026 18:15] Janez Kocjan – JanKo. : to je biu pa res TRI-atlon! 💪 BRAVO! [18.6.2026 22:09] Milan Velkavrh : Dons bos pa spal k ubit😄. [18.6.2026 22:10] Andrej Erznožnik : Res lep sportni dan [19.6.2026 10:33]

Mojčin let

Grem po njo in jo dostavim na Vrhniko in nadaljujem v gnečo in zastoje proti LJU. Mojca je pomagala Pojetu do avta.

Jožetov let

Erzo pa se je rešil sam, kot že velikokrat.

Erzov let

Danes podobno kot včeraj, le ves dan naj bi bil Z, JZ (visoko SZ), pa manj termično in manj možnosti za plohe/nevihte.

Poje skliče zbor za Slivnico ob 12h na Vrhniki. Erzo, Delux, Potrebuješev Andrej in jaz se stlačimo k njemu v avto in ekspresno dol. Ko parkiramo na vrhu, pripelje še Emil Mega.

Na startu se (skoraj) vsi začnemo gledati (piha tudi od zadaj čez SZ), vendar so v glavnem močnejši sunki tudi od Z in včasih celo JZ. Kljub koprenasto belem nebu (tudi kaj modrine je vmes, ampak pravih baz ni videti) je vetra za večino preveč (sunki okoli 10), le Erzo in Poje začneta postavljati (“saj kasneje bo lahko še močneje in se ne bo več dalo…”).

Odleti Erzo in ga pred startom lifta v višave, naprej leze počasi. Odleti Poje in ga pred startom še bolj lifta v višave, naprej leze počasi…

Preostalih 5 modruje naprej in sprašujemo se, če gremo kar takoj z avtom dol, ali še malo počakamo. Erzo in Jože sicer iz začetnega liftanja komaj rineta po grebenu naprej proti Cerknici, sprva izgubljata, potem le vsak zase najdeta neka področja, kjer spet pridobita.

Potem da Emil idejo, da se pa vsaj dol vržimo, saj v takem za zaresno jadranje itak ne bo. Prvi se odlifta Emil, nekaj za njim še Mega, saj Delux tudi ni preveč navdušen in bo počakal naju z Andrejem (ali pa bomo šli dol).

Potem se še sam začnem pripravljati in kar cincam, dokler se mi v nekem trenutku zdi, da pa mogoče je in potegnem in se še jaz odliftam. Peljem naravnost ven v smeri Dolenje vasi v dviganju do cca 1400, potem začne generalno spuščati z občasnimi močnimi termičnimi sunki (včasih naprej tudi samo 20). Vidim, da sta Poje in Erzo že odpeljala proti Blokam, Mega in Emil pa pristajata.

Megov let

Emilov let

Ko pririnem nad cesto na Jezero, obrnem tudi sam, zapeljem nad pristanek in še nekaj časa rabim, da pristanem zraven Emila na lepo pokošenem travniku, malo stran od uradne lokacije.

Zoranov let

Vmes sta šla v zrak tudi Andrej in Delux. Medtem ko Delux nabira nad Cerknico, pride Mega po naju in zapelje gor v reševanje logistike.

Andrej je rinil naprej do Podskrajnika in se bo sam reševal z avtobusom proti Vrhniki.

Andrejev let

Poje javi, da je sta z Erzom že pri Trubarjevi domačiji.

Erzov let

Andrej Erznožnik : Znotraj 24h: štirkrat na startu [17.6.2026 17:49]

Jožetov let

Medtem je Delux obrnil bolj proti Kočevju in … predčasno pristal v Sodražici.

Borisov let

Sky Rider : Sem rinil preveč proti Kočevju. Pri Hudem vrhu traktor z obračalko sproža termiko. [17.6.2026 15:43]

Vija vaja že vozim po lokalnih cestah čez Bloke proti Trubarju, da potem obrnem na Sodražico po Deluxa. Prevzame krmilo do Trubarja, kjer se naložita še Erzo in Poje.

In spet via LJU na Vrhniko, kjer se midva z Borisom priključiva Mojci in Meti na sladoledu pri Berzu, kamor na koncu pride še Cankar osebno.

Danes sonce z možnim nakuhavanjem tu ali tam. Zjutraj SV/burja (zgoraj visoko SZ), ki naj bi čez dan obrnila na J smeri (+močna termika).

Poje razpiše Zavrh ob 12.30 pri Škorpijonu (Emil istočasno za Slivnico).

Ko se vozim čez Barje, zadaj proti Cerknici že nakuhava. K Mojci Poje in jaz in še po Meto, Milanče pa naloži Deluxa in Zdešarjevega Janeza.

Meta z vrha odpelje Porscheja takoj nazaj dol, ostali odpešačimo na štart v soparni vročini in vetru od vsepovsod.

Na startu na srečo piha (še) lepo gor, vendar sunkovito spreminjajoče (termika se šele dela). Prvi v luft Jože in v curažo, za njim Mojca, ki tudi hitro potone.

Jožetov let

Mojčin let

Naslednji odletim jaz, kmalu za mano še Delux in Milče.

Ker grem bolj v kotel kot predhodnika, me kar drži in pred slemenom še nabije gor, da kar visoko zapeljem okoli Trebelnika za rob. Na drugi strani kar nekaj močnih sunkov (pri obratu samo zgubim), zato naprej do kotla nad Dolom. V začetku je kar lepo držalo, pred slemenom pa spustilo za zjokat. Na slemenu me spet butne gor in nadaljujem v občasnih dvigih naprej v smeri Bistre, pa hitro spet vse izgubim in raje obrnem. Še malo povrtim neke močne mehurčke, vendar se na koncu lahko samo še odpeljem v širokem loku na pristanek, kjer je Poje že pospravil.

Zoranov let

Milče je uspel prileteti bolj zunaj do fuzbal placa.

Milanov let

Delux pa pristane ob meni kakšno minuto za mano.

Borisov let

Ko se vsi zberemo, Janezu še vedno ni uspelo odleteti, ko pa se odpeljemo k Dohtarju na zaključno druženje, pa je tudi on končno v zraku.

Janezov let